Doğadan İnsana Armağan Amasra

image002Ayandon fırtınasından kocakarı soğuklarına, kestane karasından pastırma yazına kadar iklim ve coğrafyanın el ele yaşandığı harika bir liman kentidir Amasra. Denize doğru bir kulaç gibi atılmış yarımada ve adaları ile hep doğadan gelecek olan ve ona verilecek olan nimetlerin kalesidir. İki adalı, iki koylu beş tepeli Amasra yarımadası, Karadeniz’in sanki ‘seni ben yetiştirdim’ diyerek ana karadan koparıp almak istediği üzüm salkımı gibidir. O yarımada ve adalar mı denize doğru uzanır, yoksa o ismi kara deniz mi karaya sığınmak ister ve girer toprağın bağrına anlayamazsınız. İşte bu tutkulu sarmaş dolaş oluşun, deniz ile karanın çocuğudur Amasra. İki korunaklı koyu ile zor denizleri aşıp gelen gemicilerin sığınma ve ticaret limanı, aynı zamanda Anadolu’nun da Karadeniz’e açıldığı ender kapılardan biridir.

Amasra, denizden alınıp karaya verilen, doğadan alınıp insana verilen nimetlerin kapısını hep açık tutmaya çalışan insanların kentidir.

image003 image005Bugün ellerinde ‘takma’ oltaları ile mendirek taşlarının tepelerinde Kefalleri avlamayı bekleyen delikanlı balıkçılar, yarın da ay karanlığı gecelerde Palamut sürülerinin yakamozlarının peşinde koşacaklardır. Balıkçı teknelerinin güverteleri hazır ol, alesta, mola uyarıları ile şenlenirken, tutulan balıklar ya Amasra kapısından Anadolu’ya yollanacak yada o kapıdan denize uzanmak için gelmiş Amasra misafirlerinin masalarını donatacaktır.

image006Sesamos, Amastris, Amasra isimlerini alarak geçilen tarihte buraya ilk gelenlerin hem denizci hem ticaret erbabı, hem gerektiğinde savaşçı olduklarını söylemeliyiz. Çünkü yarımadanın doğusunda ve batısında oluşan iki koy, şimdiki ismiyle İstanbul boğazından çıkma cesaretini göstererek doğuya yelken basanların güvenle demir atacakları iki yada üç sığınma noktasının en uygunudur. Gelenlerin izledikleri serüven ve korku dolu rota; asıl tehlikeyi, en eski gemicilerin ‘Konuk Sevmez Deniz’ (Pontos-Akseinos) dedikleri, daha sonraları ise bu denizin perilerine şirin gözükmek için ‘Konuksever Deniz’ (Pontos-Eukseinos) demek zorunda kaldıkları Karadeniz’e çıkınca gösteriyordu. Fenikeliler, Karyalı’lar ve Akalar, bu karlı, sisli, fırtınalı denizin boğazdan geçit vermemek için ‘birbirine çarpan kayalarına’ (Symplegat’lar), sirenler çalarak denizcileri baştan çıkaran perilerine (Nympha’lar), şiddetli rüzgarlarına aldırış etmeden doğuya dümen kırmada amansız bir yarış sürdürdüler. Anadolu ve Kafkasya kıyılarındaki bakır, demir, altın madenlerini işletmek, ton balığı avlamak, kara avcılığı, buğday ve esir ticareti yapmak başlıca amaçlarıydı. Bunun içinde ticaret acentası ve sığınma limanı kurmaya elverişli koylara ihtiyaçları vardı. Argos ustanın yaptığı elli kürekli, meşe direkli çift yelkenli gemiye dolup Altın Postu aramaya çıkan Argonotlar da herhalde bu ilk gözü pek gemicilerdendi.

image007Bu efsanevi yolculuk zamanlarından buyana insanlar doğadan öğrendiklerini kullanarak yaşamayı bildiler. Kendi coğrafyalarının şartlarını, denizin, rüzgarın hareketlerini izlediler, onların yolundan, onların suyuna gitmeyi öğrendiler. Aysız gecelerin karanlığında balık sürülerinin sudaki planktonları hareketlendirmesi ile oluşan yakamozların parlaklığı avlanmalarını kolaylaştırırken, ay aydınlığı gecelerde uzatıp bıraktılar ağlarını, göremedikleri balıkların ağlarına takılmalarını beklediler. Gün dönümlerini, cemrelerin düşmesini, suların ısınmasını, ‘sayılı’ rüzgarların günlerini takip ederek doğanın bilinmezlerini bilir, sırlarını çözer oldular. İşte o dünden bugüne rüzgar ve iş takvimleri yapıldı. Yelken gemiciliği döneminde, hava şartlarının el vermediği kış ayları boyunca gemiler Amasra gibi yatak limanlarında karaya çekiliyor; Ruz-i kasım (kasım- nisan kış dönemi) ölü mevsim olarak geçiriliyordu. Amasralı yelken gemicileri, kendi yatak limanlarında güvenliğe aldıkları teknelerini, kaledeki evlerinden seyrederek ve çubuk içerek tamamen yerel bir takvim izliyor; 179 günlük Kasım günlerinde ‘’seksende kalafat, doksanda donat, yüzde yüz, yüz elli de yaz belli’’ tekerlemesindeki zamanlamaya göre kalafat, donatım, yüzdürme ve denize açılma işlerini yapıyorlardı.

image008Amasra bütün tarihi boyunca hep bir liman kenti karakteriyle bilinmiş, Amasralılarda hep uzaklardan gelen ve uzaklara giden insanlarla alışverişi olan, ondan öğrenen, ona karşı hep esnek ve ince davranan, misafirperver olarak yaşamışlardır. Bu günde Amasra’nın en sevimli karakteri işte bu liman kenti insanın görmüş geçirmiş, bilge, hoşgörülü ve ikramı seven tarzıdır. Limanının işlek zamanlarında Sormagir mahallesindeki gemici pazarında makaradan halata bir çok gemi malzemesi ile yerel meyve ve sebzeyi ziyaretçilerine ikram eden Amasralı bugünde aynı kökten gelen ağaç işlerini Çekiciler çarşısında sunmaktadır, Aynı damak tadını Balık Lokantalarında ikram etmektedir. Hele o beş ayrı tepeden Amasra’ya bakma, şafağın söküşünden gurup vaktine kadar binbir ışıkla binbir panorama. Amasra gizli bir hazine sandığı gibi gözünüze, gönlünüze ve damağınıza tat verecek birçok pırlantaya sahip olarak beklemektedir.

image009Çeşitli kaynaklar ve kentin içinde, çevresinde görülen arkeolojik kalıntılar Amasra’nın uzun geçmişinin aşamalarına işaret ederler. Amasra bir gemi tezgahları merkezi, bir kale ve bir sığınak ve yatak limanı kasabasından, geçen yüzyılın içlerinde bu bölgede maden kömürünün bulunması ile, bir kömür istihsal ve yollama merkezi haline gelmiştir. Aynı zamanda 1950 li yıllardan başlayarak sevilen bir dinlenme ve plaj yeri olarak iç turizmde kendinden söz ettirmiş, Ege ve Akdeniz’in ünlendiği 80 li yıllara kadar da Ankara’nın sayfiyesi olmuştur. Cumhuriyetin zor yıllarının aşıldığı bu günlerde Amasra ve Amasralılar ülkenin ilk gezginlerine kucak açmışlardır. İlk ev pansiyonculuğu Amasra’da yaygınlaşmış, büyük kentlerin insanları ilk seyahatlerini bu küçük kasabaya yapar olmuşlardır. İstanbul kentinin gezginleri de Etrüsk ve Tırhan vapurlarıyla yaptıkları Karadeniz seyahatlerinde, Amasra’yı ziyaretlerini unutamamışlardır.

image010Gelin bizde bir yerinden başlayalım gezmeye; Karadeniz’i gizleyen son dağları aşıp kıvrıla kıvrıla Amasra’ya inmeden, bakacak tepesinden kuşbakışı göreceksiniz kenti. Fakat bu keyifli noktadan bakışta küçük limanı kapalı bir deniz, Büyük ada (tavşan adası) ve ikinci ada Boztepe’yi ana karanın bir uzantısı gibi göreceksiniz. Her iki limanında bütün açıklığıyla göründüğü, adanın karadan bağımsızlığını ilan ettiği seyirlik zaman için karşı yamaca tırmanmak gerekecek. Buna da değecek, çünkü bir gurup vaktinin kızıllığı bütün Amasra’nın üstünden sizin içinize kadar süzülecek.

Kemere köprüsüyle ayrılığını ortaya koyan Sormagir mahallesine ve Boztepe’ye gitmek için yarımadanın iki limanının ortasından, Kale kapılarından geçilecektir. Boztepe’den seyredilen Amasra’nın arkasında yeşil yamaçlarıyla ana kara bir sonraki gün yürüyüş yapmak ve Amasra’yı batı tepesinden doğusuna kadar dolaşmak için sizi çağıracaktır. Hele siz Boztepe’de iken mevsimde ilk baharsa, işte o zaman Amasra’ya ilk ismini yani Sesamos ismini veren Susamların ne kadar renkli, ne kadar canlı ve ne kadar çok olduğunu görebileceksiniz. Ve artık bu tepelerden gördüğünüz Amasra panoramalarında içinizi burkan betonlaşmayı bir an olsun unutacaksınız.

image011Hep tepelerde dolaşmamız, kentle beraber görmek içindi güneşin kızıllığını. Yorulduksa eğer bu kez de küçük liman kıyısındaki ağaçların gölgesine gizlenmiş kahvelerden ufka bakarak batırabiliriz güneşi. Tadına varılacak daha çok bakış noktaları var bu kentin, sizin keşfedeceğiniz.

Yarımadanın ucundan Başlayıp Boztepe adasının bir ucuna kadar uzanan kale duvarlarındaki birçok kapı ve dehliz, ta ortaçağdan beri insanlara geçit veriyor. Sizi de davet edecektir. Kalenin Küçük Liman kapısının temelinde Sezar yazısını da okuyabileceğiniz roma devrine ait kitabe parçasını gördüğünüzde, Amasra kalesinin yapılması sırasında tıpkı şimdilerde olduğu gibi Ortaçağda da daha evvelki dönemlerin nasıl tahrip edildiğinin image012bir örneğini göreceksiniz. Ayrıca bir çok binanın yapı taşlarında, merdiven basamaklarında, pencere kirişlerinde bahçe duvarlarında önceki uygarlıkların el emeği eserlerinin kullanıldığını görebileceksiniz. İki Roma sütununun üzerinde bir Bizans frizi, onun üzerinde üç Cenova arması olan bir kapıdan geçip cami yapılmış bir kiliseyi görünce Amasra tarihinin zengin geçmişini hissedeceksiniz.

image013İşte bu zengin Amasra tarihinin bir ölçüde de olsa derlenip toparlandığı yer Küçük Liman kıyısındaki Amasra müzesidir. Denizcilik okulu olarak yapımına başlanıp yarım kalmış bina, daha sonraları müzeye çevrilmiş, arkeolojik ve etnografik eserlere kucak açmıştır. Çeşitli tarzlarda sütun başlıkları, heykeller, Roma, Bizans ve Osmanlı mezar taşları, lahitler, sunaklar, alınlık ve kaideler gibi buluntular, denizden çıkarılan amforalar, toprak altı künkleri, açılan mezarlarda bulunan gözyaşı kapları, diğer mezar eşyaları ve çeşitli dönemlerin paraları, hatta raptiye büyüklüğünde metal tiyatro biletleri bu müzede sergilenmektedir.

Bu satırları ödünç aldığımız, Arkeologundan tarihçisine bir çok değerli insan Amasra üzerine eserler yayınlamışlardır. Bu çabalar dışında, inşaat yapımı için açılan temel kazılarını saymazsak, Amasra’nın geçmişine ışık tutacak adımlar atılmamış ve gerekli kazılar yapılmamıştır. Böylece Müze dışında bir çok esere, kentin içinde hala keşfedilmeyi bekleme şansı verilmiştir.

image014Amasra eserlerini gizlemekte ve onları ancak değer bilir insanlara göstermekte o kadar ustadır ki; 1930’larda Zonguldak’ta açılması düşünülen müzeye götürülmek üzere eski eserler rıhtıma toplanmış, fakat bu mümkün olmadan, fırtınalı bir günde, bütün eserler denize sürüklenmişlerdir. Ve hala orada saklanmaktadırlar.

Üç bin yılı aşan tarihi boyunca Amasra; bağımsız site, müstemleke, küçük krallık, eyalet merkezi ve metro polis dönemlerinden geçmiş; zaman zaman önemini yitirmiş, unutulmuş, köyleşmiş fakat hiç bir zaman terk edilmemiştir. Bu uzun kent hayatının, çok sınırlı ve dar bir alan üzerinde süregelmesi, her dönemin, önceki dönemlerin izlerini yok etmesi gibi bir realiteyi zorunlu kılmıştır. Bunda yerleşme, savunma ihtiyaçlarının olduğu kadar, inanç farklılıklarının da payı söz konusudur.

image015Fakat 13.yy’da Cenovalıların kaleleri ele geçirmeleri ve yalnızca bu savunma yapıları ile limanlardan yararlanmalarıyla,ilk çağ kalıntılarının doldurduğu güneydeki düzlük olduğu gibi bırakılmış ve bu doğal koruma 19.yy sonlarına kadar bozulmamıştır. Yüzyılımıza doğru, Amasra’yı kalkındıracak girişimler gündeme gelince, henüz eski eser bilincinin yeşermediği bir sırada, ayakta kalan ne varsa son bir kez daha tahribe uğramıştır. Bununla birlikte ilk ve orta çağ yerleşimlerinin zemini en azından 1-2 metrelik bir toprak örtüsüyle kapandığına göre, tabiat ananın yinede epeyce bir şeyi koruduğu düşünülebilir.

Toprak altında kalarak korunma şansı olmayan bir anıtsal eserde Kuş Kayasıdır. Çünkü o yüzyıllardır kullanılan karayolunun geçtiği yamaçtaki kayalara oyulmuştur. İsmini 2 metrelik boyuyla Roma lejyonlarının sınırsız gücünü temsil eden kartal oymasından alan bu eser Amasra’nın belki de en önemli tarihsel varlığıdır. Kuş Kayası, Anadolu’da bir başka örneği bulunmayan biricik Roma dönemi yol anıtıdır. Roma İmparatorluğu Doğu Eyaletleri İnşa Ordusu Komutanı ve Bitinya - Pontus Valisi Galius Julius Aguilla tarafından Roma yol ağının bir parçası olarak İmparatorun anısına yaptırılan bu anıt; Yufka kabartma tekniğiyle kayalara oyulmuş kral heykeli ve Roma hakimiyet kartalı ile birbirini tamamlayan iki kitabe, oturma sedirleri ve kaya nişlerinden oluşmaktadır. Kitabelerde; ’’Devletler arası barışın ve dostluğun anısına imparator Cermonius’un yüceliği için G.J. Aguilla dağı yardı ve bu dinlenme yerini kendi özel ödeneği ile yaptırdı.’’ ifadesi bulunmaktadır.

image016Kuş kayasını Karadeniz’e bakan yamaçta bırakıp, o denizin kıyılarına indiğimizde Kefaser, Kuşna, Harsa, Felengit isimli küçük koy ve girintilerin bütün yakın kıyıyı süslediğini görürüz. Şimdilerde tatilcilerin uğrak yeri olan bu gizli köşelere, antik rıhtımda demirlemiş ’Gezmeye Motor’ yazan sandallarla gidilir. Küçük ve Büyük liman ise her mevsim fırışka rüzgarlarıyla yelkencilere kucak açmaktadır. Denizden ve rüzgardan aldıkları güçle günbatımlarında ufku arşınlayan yelkenlilerin seyrine doymak çok zor olacaktır.
Küçük hamamından Bedestenine, Roma yolu Köprülerinden Cenova armalı kalesine kadar, tarihi kollarında taşıyan Amasra sokaklarını birer ikişer dolaşmak ve gene doğadan insana uzanan ikramı günbatımında balık lokantalarında tadabilmek için yolara düşülür.
image017 image018 image019
Çekiciler çarşısının, el emeği göz nuru ahşap eşyaları, hasır işleri, gemi maketleri, şimşir kaşıkları hepsi doğadan alınıp işlenmiştir. Her zaman mevsimin en taze sebze ve meyvelerini, dağ çileğinden böğürtlenine kadar pazara indiren komşu köylü kadınlarda, Karalardan kara, kap kara kömürü Karadeniz’in kıyıcığında toprağın altından gün ışığına çıkaranlarda, sabah alacasından ay karanlığı gecelere kadar balık peşinde koşanlarda hep doğadan alınıp insana verilen nimetlerin manzarasıdır Amasra’da göreceğiniz.
image020

Hüseyin ÇOBAN
info@cobandenizcilik.com
1998 / Amasra

Amasra Fotoğrafları

Amasra Videoları

Sonuçları sırala:

Amasra Oteli

Amasra Oteli Amasra Bartın

0 yorumlar

Amasra Oteli Amasra oteli Odalarda Klima, 24 saat sıcak su, LCD Tv, İnternet,Denize 20 mt mesafede, Çekiciler Çarşına 10 mt

ort / gece0,00TL SEÇ
Amasra

Amasra Sofrası Amasra Bartın

0 yorumlar

Amasra Sofrası Amasra Sofrası 17 Mayıs 2005 de hizmete girmiştir. Şehir merkezinde 1. sınıf hizmet veren, kapalı salonunda 60 kişi,

ort / gece0,00TL SEÇ
Arzum Apart Pansiyon

Arzum Apart Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Arzum Apart Pansiyon Amasra şehir merkezinde bulunan pansiyonumuz 7 yatak kapasitelidir. Pansiyonumuzda mutfak ve banyo mevcuttur. Ücret WiFi hizmeti sunulmaktadır.

ort / gece0,00TL SEÇ
Ayışığı Pansiyon

Ayışığı Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Ayışığı Pansiyon 18 oda kapasiteli pansiyonumuz Büyük Liman kıyısındadır. Plaja 10m mesafededir. Ayışığı Pansiyon Odalarında, uydu yayınlı LCD Tv, Banyo,

ort / gece0,00TL SEÇ
Ayyıldız Hotel

Ayyıldız Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Ayyıldız Otel Amasra şehir merkezinde bulunan Ayyıldız Otel de 4 suit, 12 double, 4 triple, 16 twin, 4 single olmak

ort / gece0,00TL SEÇ
bofe bar

BOFE Cafe & Bar Amasra Bartın

0 yorumlar

BOFE Cafe & Bar BOFE Cafe & Bar saat 20:00’dan sonra sizleri sevdiklerinizle eğlenceli ve keyifli anlar geçirmeniz için canlı

ort / gece0,00TL SEÇ
Canlı Balık Restaurant

Canlı Balık Restaurant Mustafa Amca’nın Yeri “KUŞAKTAN KUŞAĞA GEÇEN TECRÜBE VE KALİTELİ HİZMET” 3000 yıllık bilinen tarihinde Amasra; arkasındaki verimli

ort / gece0,00TL SEÇ
Çarşı Butik Pansiyon

Çarşı Butik Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Çarşı Butik Otel Tarihi Çekiciler Çarşısı içinde bulunan otelimizde toplam 9 oda bulunmaktadır. İki adet 4 kişilik, üç adet 3

ort / gece0,00TL SEÇ
Cengiz Apart Pansiyon Amasra

Cengiz Apart Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Cengiz Apart Pansiyon Cengiz Apart Pansiyon Amasra Kaleiçinde, Cenova Şatosunun hemen yanında bulunmaktadır. Balkonundan Büyük Liman manzarası seyredilebilmektedir. PaylaşTweetlePinle

ort / gece0,00TL SEÇ
Çınar Pub

Çınar Pub Amasra Bartın

0 yorumlar

Çınar Pub Amasra küçük limanda gün batışı eşliğinde Çınar Pub’da alkollü alkolsüz tüm içecekleri tadabilirsiniz ayrıca hafta sonları canlı müzik

ort / gece0,00TL SEÇ
Çınar Restaurant

Çınar Restaurant Amasra Bartın

0 yorumlar

Çınar Restaurant Düşlemek Yetmez Gelin Amasra’da ÇINAR RESTAURANT’da gün batımı güzelliği altında, denizi,  günlük balık çeşitlerini, dört mevsimin özel AMASRA

ort / gece0,00TL SEÇ
Diamond Hotel

Diamond Hotel
Amasra Bartın

0 yorumlar

Diamond Hotel Diamond Hotel olarak Misafirlerimize hayal ettiklerinin de ötesinde bir tatil deneyimi yaşayabilmeleri için karşılaşabilecekleri en iyi servisi sağlamak,

ort / gece0,00TL SEÇ
Amasra Gezi Rehberi

Diamond Liman Hotel
Amasra Bartın

0 yorumlar

Amasra Büyük Liman kıyısındaki otelimiz 45 oda kapasitelidir. Denize sıfır konumdaki otelimizin ön odalarında balkon mevcuttur. Odalarında klima, uydu tv,

ort / gece0,00TL SEÇ
Duygu Apart Pansiyon

Duygu Apart Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Duygu Apart Pansiyon Amasra Büyük Liman Plajına 10 mt mesafede olan pansiyonumuzda banyo mutfak mevcuttur. Pansiyonumuz önünde ücretli otopark imkanı

ort / gece0,00TL SEÇ
Eda Pansiyon

Eda Apart Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Eda Apart Pansiyon Eda Apart Pansiyon Plaja 20 Metre Uzaklık, 24 Saat Sıcak Su İmkanı, Her Kata Özel Mutfak Kullanımı

ort / gece0,00TL SEÇ
Ela Pansiyon

Ela Apart Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Ela Apart Pansiyon Ela Apart Pansiyon Bedestende bulunmaktadır. Birinci kat 3 + 1 yedi kisilik, ikinci kat 2+1 dört kişiliktir. PaylaşTweetlePinle

ort / gece0,00TL SEÇ
Emin Apart Pansiyon

Emin Apart Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Emin Apart Pansiyon Emin Apart Pansiyon 5 oda kapasiteli, Odalarda Televizyon, Minibar, Pansiyonumuz bahçesinde açık büfe kahvaltı. PaylaşTweetlePinle

ort / gece0,00TL SEÇ
fatma iyice apart pansiyon
0 yorumlar

Fatma İyice Apart Pansiyon Amasra’nın en büyük adası Boztepe’de bulunan Fatma İyice Apart Pansiyon dubleks ve içten merdivenlidir. Lüks apart

ort / gece0,00TL SEÇ
Frau Güler Butik Otel

Frau Güler Butik Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Frau Güler Butik Otel Amasra Kale içinde bulunan işletmemizde 6 oda bulunmaktadır. Boztepe ve Tavşan adası manzaralı odalar rahatınız için

ort / gece300,00TL SEÇ
Günter Seher Otel

Günter Seher Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Günter Seher Otel Günter Seher Otel 18 oda, 50 kişi kapasiteli, 24 Saat Sıcak Su, Havuz, Deniz Manzarası, Kablosuz İnternet

ort / gece0,00TL SEÇ
Hasan Bey Konağı

Hasan Bey Konağı Amasra Bartın

0 yorumlar

Hasan Bey Konağı Hasan Bey Konağı Tarihi Amasra evinin restore edilmesiyle yapılan konağımız 5 oda, 14 kişi kapasitelidir. Oda-Kahvaltı şeklinde

ort / gece0,00TL SEÇ
Huzur Pansiyon

Huzur Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Huzur Pansiyon Huzur Pansiyon 4 oda, 15 yatak kapasiteli pansiyonumuz öğretmenevi yanında olup denize sıfırdır. Odalarımızın ikisi mutfaklı olup, diğerleri

ort / gece0,00TL SEÇ
Işıkaltın Otel

Işıkaltın Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Işıkaltın Otel Işıkaltın otel 2002 yılında faaliyet dönemine başlamıştır.Prensip çerçevesi içinde müşterilerinin memnuniyetini meslek haline getirmiş olan Işıkaltın Otel huzurlu

ort / gece0,00TL SEÇ
Işıkaltın Restaurant
0 yorumlar

Işıkaltın Restaurant Işıkaltın Restaurant 150 kişilik kapasiteli, yeşil ve mavinin birleştiği eşsiz manzarası ile gözlerinize ve damak tadınıza hitap edecek

ort / gece0,00TL SEÇ
Amasra Gezi Rehberi
0 yorumlar

Karadeniz Aile Pide Solonu – Haydar ‘ın Yeri 1985 yılından beri bulunduğumuz sektörde Amasra’nın pide ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak duruma geldik.

ort / gece0,00TL SEÇ
karadeniz pansiyon

Karadeniz Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Karadeniz Pansiyon Karadeniz Pansiyon Uydu Yayını TV, 24 Saat Sıcak Su,Asansörlü, Kablosuz İnternet, Her Odada Banyo / WC, Şehir Merkezi

ort / gece0,00TL SEÇ
Karya Pansiyon

Karya Butik Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Karya Butik Otel Amasra Çekiciler Çarşısında bulunan pansiyonumuzda ücretsiz minibar, ücrete dahil sabah kahvaltısı, ücretli otopark, otantik manzara, 24 sıcak

ort / gece0,00TL SEÇ
Kerem Apart Pansiyon

Kerem Apart Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Kerem Apart Pansiyon Kerem Apart Pansiyon, Amasra şehir merkezinde olup muhteşem Küçük Liman manzaralıdır. Pansiyonumuzda mutfak, banyo, 2 yatak odası,

ort / gece0,00TL SEÇ
Kirazlar Garden Hotel

Kirazlar Garden Hotel
Amasra Bartın

0 yorumlar

Kirazlar Garden Hotel 3000 yıllık tarihi ve doğal güzellikleriyle Amasra´da, tamamen ağaç işleri ile yapılmış özel ve seçkin odalarıyla, güler

ort / gece0,00TL SEÇ
Kirazlar Suite Hotel

Kirazlar Suite Hotel
Amasra Bartın

0 yorumlar

Kirazlar Suite Hotel 8150  m2 arazi üzerine kurulu, arazinin tamamı deniz ve Amasra şehir manzaralı, Amasra merkeze 3 km mesafede,

ort / gece0,00TL SEÇ
kristal butik otel

Kristal Butik Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Kristal Butik Otel Otelimizde 3 adet 2 kişilik oda, 6 adet 3 kişilik oda, 1 adet 4 kişilik oda, 3

ort / gece0,00TL SEÇ
Kum Butik Otel

Kum Butik Otel Amasra Bartın

1 yorumlar

Kum Butik Otel Kum Butik Otel 2015 yılında restore edilen konak, özenle düzenlenmiş odaları ile misafirlerimizin hizmetinde. Tüm odalarda uydu

ort / gece0,00TL SEÇ
kupa pub

Kupa Pub Amasra Bartın

0 yorumlar

Kupa Pub Kupa Pub Karadeniz’in incisi Amasra’nın Küçük Liman mevkiinde hizmet vermektedir. Dört mevsim hizmet veren Kupa Pub kış aylarında

ort / gece0,00TL SEÇ
kuşkayası pansiyon

Kuşkayası Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Kuşkayası Pansiyon Kuşkayası Pansiyon Amasra merkezde olup, müzenin hemen arkasında bulunmaktadır. Oda önlerinde oturulabilecek kamelyalar bulunup, kendine ait bahçesi bulunmaktadır.

ort / gece0,00TL SEÇ
Kuşna Butik Otel

Kuşna Butik Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Kuşna Butik Otel Kuşna Butik Otel’de Ön odalarda 1 tek kişilik 1 çift kişilik yatak bulunmaktadır. Arka odalarda ise 3

ort / gece0,00TL SEÇ
özgün otel

Özgün Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Özgün Otel Bir yarımada üzerine kurulmuş iki adalı, iki limanlı Amasra kentinde batıya bakan doğal koyun adı “Küçük Liman”‘dır. Özgün

ort / gece0,00TL SEÇ
Şafak Lokantası

Şafak Lokantası Amasra Bartın

0 yorumlar

Şafak Lokantası Amasra`nın merkezinde bulunan Şafak Lokantası’nda Ev yemekleri, Sebze yemekleri, Döner, İskender çeşitleri, Balık çeşitleri bulunmakta olup siz değerli

ort / gece0,00TL SEÇ
Sandal Balık Restaurant
0 yorumlar

Sandal Balık Restaurant 2016 yılında hizmete giren Sandal Balık Restaurant günlük taze balık çeşitleri, Amasra Salatası, tadına doyamayacağınız deniz ürünleri

ort / gece0,00TL SEÇ
Serdar Apart Pansiyon

Serdar Apart Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Serdar Apart Pansiyon 3 katlı Serdar Apart Pansiyon 10 yatak kapasitelidir. Odalarımızda Klima, Tv, Buz Dolabı, Banyo bulunmaktadır. Deniz manzaralı

ort / gece0,00TL SEÇ
Sesamos Otel Amasra

Sesamos Butik Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Sesamos Butik Otel 10 oda, 30 yatak kapasiteli otelimiz Amasra merkezde olup denize 30 mt mesafededir. PaylaşTweetlePinle

ort / gece0,00TL SEÇ
Seymen Otel

Seymen Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Seymen Otel Seymen Otel Amasra’da gelişen turizm sektöründe, yeni bir hizmet anlayışıyla 20 Oda 44 Yatak Kaloriferli Gömme Banyo (24 saat

ort / gece0,00TL SEÇ
Sude Apart Pansiyon

Sude Apart Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Sude Apart Pansiyon Sude Apart Pansiyon’Da Kalorifer, 24 Saat Sıcak Su, Digital Uydu Yayını, Mutfak, Balkon, Banyo, Özel Otopark. Muhteşem

ort / gece0,00TL SEÇ
Tura Pansiyon

Tura Apart Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Tura Apart Pansiyon Tura Apart Pansiyon Amasra Küçük Liman’da, müzenin hemen yanında bulunmaktadır. Denize sıfır pansiyonumuz balkonundan Küçük Liman manzarası

ort / gece0,00TL SEÇ
Türkili Apart Pansiyon
0 yorumlar

Türkili Apart Pansiyon Türkili Apart Pansiyon’Da deniz gören 3, bahçe gören 3 olmak üzere toplam 6 daire mevcuttur. Dairelerde 2

ort / gece0,00TL SEÇ
Yağmur Apart Pansiyon Amasra

Yağmur Pansiyon Amasra Bartın

0 yorumlar

Yağmur Apart Pansiyon Amasra Merkezde kalabalık aileler için uygun, 4 oda, 1 salon, 3 banyo müstakil dubleks daire. PaylaşTweetlePinle

ort / gece0,00TL SEÇ
Yatçılar Kooperatifi

Yatçılar Kooperatifi Amasra Bartın

0 yorumlar

Yatçılar Kooperatifi Yatçılar Kooperatifi teknelerinin ÇAKRAZ TURUNDA; Değirmenağzı, Harsa Koyu, Felengit, Adataş ve Kayaaltı koyları, Bozköy Plajı, Karaman Koyu ve

ort / gece0,00TL SEÇ