Amasra.NetAmasra.Net

Amasra Gezi Rehberi

Doğadan İnsana Armağan Amasra

image002Ayandon fırtınasından kocakarı soğuklarına, kestane karasından pastırma yazına kadar iklim ve coğrafyanın el ele yaşandığı harika bir liman kentidir Amasra. Denize doğru bir kulaç gibi atılmış yarımada ve adaları ile hep doğadan gelecek olan ve ona verilecek olan nimetlerin kalesidir. İki adalı, iki koylu beş tepeli Amasra yarımadası, Karadeniz’in sanki ‘seni ben yetiştirdim’ diyerek ana karadan koparıp almak istediği üzüm salkımı gibidir. O yarımada ve adalar mı denize doğru uzanır, yoksa o ismi kara deniz mi karaya sığınmak ister ve girer toprağın bağrına anlayamazsınız. İşte bu tutkulu sarmaş dolaş oluşun, deniz ile karanın çocuğudur Amasra. İki korunaklı koyu ile zor denizleri aşıp gelen gemicilerin sığınma ve ticaret limanı, aynı zamanda Anadolu’nun da Karadeniz’e açıldığı ender kapılardan biridir.

Amasra, denizden alınıp karaya verilen, doğadan alınıp insana verilen nimetlerin kapısını hep açık tutmaya çalışan insanların kentidir.

image003 image005Bugün ellerinde ‘takma’ oltaları ile mendirek taşlarının tepelerinde Kefalleri avlamayı bekleyen delikanlı balıkçılar, yarın da ay karanlığı gecelerde Palamut sürülerinin yakamozlarının peşinde koşacaklardır. Balıkçı teknelerinin güverteleri hazır ol, alesta, mola uyarıları ile şenlenirken, tutulan balıklar ya Amasra kapısından Anadolu’ya yollanacak yada o kapıdan denize uzanmak için gelmiş Amasra misafirlerinin masalarını donatacaktır.

image006Sesamos, Amastris, Amasra isimlerini alarak geçilen tarihte buraya ilk gelenlerin hem denizci hem ticaret erbabı, hem gerektiğinde savaşçı olduklarını söylemeliyiz. Çünkü yarımadanın doğusunda ve batısında oluşan iki koy, şimdiki ismiyle İstanbul boğazından çıkma cesaretini göstererek doğuya yelken basanların güvenle demir atacakları iki yada üç sığınma noktasının en uygunudur. Gelenlerin izledikleri serüven ve korku dolu rota; asıl tehlikeyi, en eski gemicilerin ‘Konuk Sevmez Deniz’ (Pontos-Akseinos) dedikleri, daha sonraları ise bu denizin perilerine şirin gözükmek için ‘Konuksever Deniz’ (Pontos-Eukseinos) demek zorunda kaldıkları Karadeniz’e çıkınca gösteriyordu. Fenikeliler, Karyalı’lar ve Akalar, bu karlı, sisli, fırtınalı denizin boğazdan geçit vermemek için ‘birbirine çarpan kayalarına’ (Symplegat’lar), sirenler çalarak denizcileri baştan çıkaran perilerine (Nympha’lar), şiddetli rüzgarlarına aldırış etmeden doğuya dümen kırmada amansız bir yarış sürdürdüler. Anadolu ve Kafkasya kıyılarındaki bakır, demir, altın madenlerini işletmek, ton balığı avlamak, kara avcılığı, buğday ve esir ticareti yapmak başlıca amaçlarıydı. Bunun içinde ticaret acentası ve sığınma limanı kurmaya elverişli koylara ihtiyaçları vardı. Argos ustanın yaptığı elli kürekli, meşe direkli çift yelkenli gemiye dolup Altın Postu aramaya çıkan Argonotlar da herhalde bu ilk gözü pek gemicilerdendi.

image007Bu efsanevi yolculuk zamanlarından buyana insanlar doğadan öğrendiklerini kullanarak yaşamayı bildiler. Kendi coğrafyalarının şartlarını, denizin, rüzgarın hareketlerini izlediler, onların yolundan, onların suyuna gitmeyi öğrendiler. Aysız gecelerin karanlığında balık sürülerinin sudaki planktonları hareketlendirmesi ile oluşan yakamozların parlaklığı avlanmalarını kolaylaştırırken, ay aydınlığı gecelerde uzatıp bıraktılar ağlarını, göremedikleri balıkların ağlarına takılmalarını beklediler. Gün dönümlerini, cemrelerin düşmesini, suların ısınmasını, ‘sayılı’ rüzgarların günlerini takip ederek doğanın bilinmezlerini bilir, sırlarını çözer oldular. İşte o dünden bugüne rüzgar ve iş takvimleri yapıldı. Yelken gemiciliği döneminde, hava şartlarının el vermediği kış ayları boyunca gemiler Amasra gibi yatak limanlarında karaya çekiliyor; Ruz-i kasım (kasım- nisan kış dönemi) ölü mevsim olarak geçiriliyordu. Amasralı yelken gemicileri, kendi yatak limanlarında güvenliğe aldıkları teknelerini, kaledeki evlerinden seyrederek ve çubuk içerek tamamen yerel bir takvim izliyor; 179 günlük Kasım günlerinde ‘’seksende kalafat, doksanda donat, yüzde yüz, yüz elli de yaz belli’’ tekerlemesindeki zamanlamaya göre kalafat, donatım, yüzdürme ve denize açılma işlerini yapıyorlardı.

image008Amasra bütün tarihi boyunca hep bir liman kenti karakteriyle bilinmiş, Amasralılarda hep uzaklardan gelen ve uzaklara giden insanlarla alışverişi olan, ondan öğrenen, ona karşı hep esnek ve ince davranan, misafirperver olarak yaşamışlardır. Bu günde Amasra’nın en sevimli karakteri işte bu liman kenti insanın görmüş geçirmiş, bilge, hoşgörülü ve ikramı seven tarzıdır. Limanının işlek zamanlarında Sormagir mahallesindeki gemici pazarında makaradan halata bir çok gemi malzemesi ile yerel meyve ve sebzeyi ziyaretçilerine ikram eden Amasralı bugünde aynı kökten gelen ağaç işlerini Çekiciler çarşısında sunmaktadır, Aynı damak tadını Balık Lokantalarında ikram etmektedir. Hele o beş ayrı tepeden Amasra’ya bakma, şafağın söküşünden gurup vaktine kadar binbir ışıkla binbir panorama. Amasra gizli bir hazine sandığı gibi gözünüze, gönlünüze ve damağınıza tat verecek birçok pırlantaya sahip olarak beklemektedir.

image009Çeşitli kaynaklar ve kentin içinde, çevresinde görülen arkeolojik kalıntılar Amasra’nın uzun geçmişinin aşamalarına işaret ederler. Amasra bir gemi tezgahları merkezi, bir kale ve bir sığınak ve yatak limanı kasabasından, geçen yüzyılın içlerinde bu bölgede maden kömürünün bulunması ile, bir kömür istihsal ve yollama merkezi haline gelmiştir. Aynı zamanda 1950 li yıllardan başlayarak sevilen bir dinlenme ve plaj yeri olarak iç turizmde kendinden söz ettirmiş, Ege ve Akdeniz’in ünlendiği 80 li yıllara kadar da Ankara’nın sayfiyesi olmuştur. Cumhuriyetin zor yıllarının aşıldığı bu günlerde Amasra ve Amasralılar ülkenin ilk gezginlerine kucak açmışlardır. İlk ev pansiyonculuğu Amasra’da yaygınlaşmış, büyük kentlerin insanları ilk seyahatlerini bu küçük kasabaya yapar olmuşlardır. İstanbul kentinin gezginleri de Etrüsk ve Tırhan vapurlarıyla yaptıkları Karadeniz seyahatlerinde, Amasra’yı ziyaretlerini unutamamışlardır.

image010Gelin bizde bir yerinden başlayalım gezmeye; Karadeniz’i gizleyen son dağları aşıp kıvrıla kıvrıla Amasra’ya inmeden, bakacak tepesinden kuşbakışı göreceksiniz kenti. Fakat bu keyifli noktadan bakışta küçük limanı kapalı bir deniz, Büyük ada (tavşan adası) ve ikinci ada Boztepe’yi ana karanın bir uzantısı gibi göreceksiniz. Her iki limanında bütün açıklığıyla göründüğü, adanın karadan bağımsızlığını ilan ettiği seyirlik zaman için karşı yamaca tırmanmak gerekecek. Buna da değecek, çünkü bir gurup vaktinin kızıllığı bütün Amasra’nın üstünden sizin içinize kadar süzülecek.

Kemere köprüsüyle ayrılığını ortaya koyan Sormagir mahallesine ve Boztepe’ye gitmek için yarımadanın iki limanının ortasından, Kale kapılarından geçilecektir. Boztepe’den seyredilen Amasra’nın arkasında yeşil yamaçlarıyla ana kara bir sonraki gün yürüyüş yapmak ve Amasra’yı batı tepesinden doğusuna kadar dolaşmak için sizi çağıracaktır. Hele siz Boztepe’de iken mevsimde ilk baharsa, işte o zaman Amasra’ya ilk ismini yani Sesamos ismini veren Susamların ne kadar renkli, ne kadar canlı ve ne kadar çok olduğunu görebileceksiniz. Ve artık bu tepelerden gördüğünüz Amasra panoramalarında içinizi burkan betonlaşmayı bir an olsun unutacaksınız.

image011Hep tepelerde dolaşmamız, kentle beraber görmek içindi güneşin kızıllığını. Yorulduksa eğer bu kez de küçük liman kıyısındaki ağaçların gölgesine gizlenmiş kahvelerden ufka bakarak batırabiliriz güneşi. Tadına varılacak daha çok bakış noktaları var bu kentin, sizin keşfedeceğiniz.

Yarımadanın ucundan Başlayıp Boztepe adasının bir ucuna kadar uzanan kale duvarlarındaki birçok kapı ve dehliz, ta ortaçağdan beri insanlara geçit veriyor. Sizi de davet edecektir. Kalenin Küçük Liman kapısının temelinde Sezar yazısını da okuyabileceğiniz roma devrine ait kitabe parçasını gördüğünüzde, Amasra kalesinin yapılması sırasında tıpkı şimdilerde olduğu gibi Ortaçağda da daha evvelki dönemlerin nasıl tahrip edildiğinin image012bir örneğini göreceksiniz. Ayrıca bir çok binanın yapı taşlarında, merdiven basamaklarında, pencere kirişlerinde bahçe duvarlarında önceki uygarlıkların el emeği eserlerinin kullanıldığını görebileceksiniz. İki Roma sütununun üzerinde bir Bizans frizi, onun üzerinde üç Cenova arması olan bir kapıdan geçip cami yapılmış bir kiliseyi görünce Amasra tarihinin zengin geçmişini hissedeceksiniz.

image013İşte bu zengin Amasra tarihinin bir ölçüde de olsa derlenip toparlandığı yer Küçük Liman kıyısındaki Amasra müzesidir. Denizcilik okulu olarak yapımına başlanıp yarım kalmış bina, daha sonraları müzeye çevrilmiş, arkeolojik ve etnografik eserlere kucak açmıştır. Çeşitli tarzlarda sütun başlıkları, heykeller, Roma, Bizans ve Osmanlı mezar taşları, lahitler, sunaklar, alınlık ve kaideler gibi buluntular, denizden çıkarılan amforalar, toprak altı künkleri, açılan mezarlarda bulunan gözyaşı kapları, diğer mezar eşyaları ve çeşitli dönemlerin paraları, hatta raptiye büyüklüğünde metal tiyatro biletleri bu müzede sergilenmektedir.

Bu satırları ödünç aldığımız, Arkeologundan tarihçisine bir çok değerli insan Amasra üzerine eserler yayınlamışlardır. Bu çabalar dışında, inşaat yapımı için açılan temel kazılarını saymazsak, Amasra’nın geçmişine ışık tutacak adımlar atılmamış ve gerekli kazılar yapılmamıştır. Böylece Müze dışında bir çok esere, kentin içinde hala keşfedilmeyi bekleme şansı verilmiştir.

image014Amasra eserlerini gizlemekte ve onları ancak değer bilir insanlara göstermekte o kadar ustadır ki; 1930’larda Zonguldak’ta açılması düşünülen müzeye götürülmek üzere eski eserler rıhtıma toplanmış, fakat bu mümkün olmadan, fırtınalı bir günde, bütün eserler denize sürüklenmişlerdir. Ve hala orada saklanmaktadırlar.

Üç bin yılı aşan tarihi boyunca Amasra; bağımsız site, müstemleke, küçük krallık, eyalet merkezi ve metro polis dönemlerinden geçmiş; zaman zaman önemini yitirmiş, unutulmuş, köyleşmiş fakat hiç bir zaman terk edilmemiştir. Bu uzun kent hayatının, çok sınırlı ve dar bir alan üzerinde süregelmesi, her dönemin, önceki dönemlerin izlerini yok etmesi gibi bir realiteyi zorunlu kılmıştır. Bunda yerleşme, savunma ihtiyaçlarının olduğu kadar, inanç farklılıklarının da payı söz konusudur.

image015Fakat 13.yy’da Cenovalıların kaleleri ele geçirmeleri ve yalnızca bu savunma yapıları ile limanlardan yararlanmalarıyla,ilk çağ kalıntılarının doldurduğu güneydeki düzlük olduğu gibi bırakılmış ve bu doğal koruma 19.yy sonlarına kadar bozulmamıştır. Yüzyılımıza doğru, Amasra’yı kalkındıracak girişimler gündeme gelince, henüz eski eser bilincinin yeşermediği bir sırada, ayakta kalan ne varsa son bir kez daha tahribe uğramıştır. Bununla birlikte ilk ve orta çağ yerleşimlerinin zemini en azından 1-2 metrelik bir toprak örtüsüyle kapandığına göre, tabiat ananın yinede epeyce bir şeyi koruduğu düşünülebilir.

Toprak altında kalarak korunma şansı olmayan bir anıtsal eserde Kuş Kayasıdır. Çünkü o yüzyıllardır kullanılan karayolunun geçtiği yamaçtaki kayalara oyulmuştur. İsmini 2 metrelik boyuyla Roma lejyonlarının sınırsız gücünü temsil eden kartal oymasından alan bu eser Amasra’nın belki de en önemli tarihsel varlığıdır. Kuş Kayası, Anadolu’da bir başka örneği bulunmayan biricik Roma dönemi yol anıtıdır. Roma İmparatorluğu Doğu Eyaletleri İnşa Ordusu Komutanı ve Bitinya - Pontus Valisi Galius Julius Aguilla tarafından Roma yol ağının bir parçası olarak İmparatorun anısına yaptırılan bu anıt; Yufka kabartma tekniğiyle kayalara oyulmuş kral heykeli ve Roma hakimiyet kartalı ile birbirini tamamlayan iki kitabe, oturma sedirleri ve kaya nişlerinden oluşmaktadır. Kitabelerde; ’’Devletler arası barışın ve dostluğun anısına imparator Cermonius’un yüceliği için G.J. Aguilla dağı yardı ve bu dinlenme yerini kendi özel ödeneği ile yaptırdı.’’ ifadesi bulunmaktadır.

image016Kuş kayasını Karadeniz’e bakan yamaçta bırakıp, o denizin kıyılarına indiğimizde Kefaser, Kuşna, Harsa, Felengit isimli küçük koy ve girintilerin bütün yakın kıyıyı süslediğini görürüz. Şimdilerde tatilcilerin uğrak yeri olan bu gizli köşelere, antik rıhtımda demirlemiş ’Gezmeye Motor’ yazan sandallarla gidilir. Küçük ve Büyük liman ise her mevsim fırışka rüzgarlarıyla yelkencilere kucak açmaktadır. Denizden ve rüzgardan aldıkları güçle günbatımlarında ufku arşınlayan yelkenlilerin seyrine doymak çok zor olacaktır.
Küçük hamamından Bedestenine, Roma yolu Köprülerinden Cenova armalı kalesine kadar, tarihi kollarında taşıyan Amasra sokaklarını birer ikişer dolaşmak ve gene doğadan insana uzanan ikramı günbatımında balık lokantalarında tadabilmek için yolara düşülür.
image017 image018 image019
Çekiciler çarşısının, el emeği göz nuru ahşap eşyaları, hasır işleri, gemi maketleri, şimşir kaşıkları hepsi doğadan alınıp işlenmiştir. Her zaman mevsimin en taze sebze ve meyvelerini, dağ çileğinden böğürtlenine kadar pazara indiren komşu köylü kadınlarda, Karalardan kara, kap kara kömürü Karadeniz’in kıyıcığında toprağın altından gün ışığına çıkaranlarda, sabah alacasından ay karanlığı gecelere kadar balık peşinde koşanlarda hep doğadan alınıp insana verilen nimetlerin manzarasıdır Amasra’da göreceğiniz.
image020

Hüseyin ÇOBAN
info@cobandenizcilik.com
1998 / Amasra

Amasra Fotoğrafları

Amasra Videoları

Sort results by:

Amasra Öğretmenevi

Amasra Öğretmenevi Amasra Bartın

0 yorumlar

Amasra Öğretmenevi oda fiyatları 2014 yılına ait olmakla birlikte konaklama öncesi ilgili öğretmenevinin telefon numarasından ücret teyidi ve rezervasyon talebinde

avg/night0,00TL SEÇ
Amasra Oteli

Amasra Oteli Amasra Bartın

amenity-image
0 yorumlar

Amasra oteli Odalarda Klima, 24 saat sıcak su, LCD Tv, İnternet,Denize 20 mt mesafede, Çekiciler Çarşına 10 mt mesafeli Amasra

avg/night0,00TL SEÇ
Amasra Sofrası

Amasra Sofrası Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Amasra Sofrası 17 Mayıs 2005 de hizmete girmiştir. Şehir merkezinde 1. sınıf hizmet veren, kapalı salonunda 60 kişi, açık bahçesinde

avg/night0,00TL SEÇ
Arzum Apart Pansiyon

Arzum Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Amasra şehir merkezinde bulunan pansiyonumuz 7 yatak kapasitelidir. Pansiyonumuzda mutfak ve banyo mevcuttur. Ücret WiFi hizmeti sunulmaktadır. Büyük Liman ve

avg/night0,00TL SEÇ
Ayışığı Pansiyon

Ayışığı Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-image
0 yorumlar

18 oda kapasiteli pansiyonumuz Büyük Liman kıyısındadır. Plaja 10m mesafededir. Ayışığı Pansiyon Odalarında, uydu yayınlı LCD Tv, Banyo, Minibar, Klima,

avg/night0,00TL SEÇ
Ayyıldız Hotel

Ayyıldız Otel Amasra Bartın

amenity-image
0 yorumlar

Amasra şehir merkezinde bulunan Ayyıldız Otel de 4 suit, 12 double, 4 triple, 16 twin, 4 single olmak üzere toplam

avg/night0,00TL SEÇ
Bayram Apart Pansiyon

Bayram Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Bayram Apart Pansiyon’da 24 Saat Sıcak Su, Banyo, Mutfak, Apart Daire

avg/night0,00TL SEÇ
Bilir Pansiyon

Bilir Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Amasra Bilir Pansiyon Merkez ve Kaleşah Mahallesinde Apart Pansiyon hizmeti vermektedir.

avg/night0,00TL SEÇ
bofe bar

BOFE Cafe & Bar Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

BOFE Cafe & Bar saat 20:00’dan sonra sizleri sevdiklerinizle eğlenceli ve keyifli anlar geçirmeniz için canlı müzik ziyafeti ile buluşturuyor.

avg/night0,00TL SEÇ
Canlı Balık Restaurant

“KUŞAKTAN KUŞAĞA GEÇEN TECRÜBE VE KALİTELİ HİZMET” 3000 yıllık bilinen tarihinde Amasra; arkasındaki verimli ormanlarının ağacından eşyalar üretenlerin ve denizden

avg/night0,00TL SEÇ
Çarşı Butik Pansiyon

Çarşı Butik Otel Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Tarihi Çekiciler Çarşısı içinde bulunan otelimizde toplam 9 oda bulunmaktadır. İki adet 4 kişilik, üç adet 3 kişilik, dört adet

avg/night0,00TL SEÇ
Çınar Pub

Çınar Pub Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Amasra küçük limanda gün batışı eşliğinde Çınar Pub’da alkollü alkolsüz tüm içecekleri tadabilirsiniz ayrıca hafta sonları canlı müzik eşliğinde keyifli

avg/night0,00TL SEÇ
Çınar Restaurant

Çınar Restaurant Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Düşlemek Yetmez Gelin Amasra’da ÇINAR RESTAURANT’da gün batımı güzelliği altında, denizi,  günlük balık çeşitlerini, dört mevsimin özel AMASRA salatasını ve

avg/night0,00TL SEÇ
Diamond Hotel

Diamond Hotel
Amasra Bartın

amenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Diamond Hotel olarak Misafirlerimize hayal ettiklerinin de ötesinde bir tatil deneyimi yaşayabilmeleri için karşılaşabilecekleri en iyi servisi sağlamak, farklı ve

avg/night0,00TL SEÇ
Doğa Butik Pansiyon

Doğa Butik Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Amasra Sormagir mahallesinde bulunan Doğa Butik Pansiyon, 3 katlı olup şehir merkezindedir. Odalarda tv, çay kahve servisi mevcuttur.

avg/night0,00TL SEÇ
Duygu Apart Pansiyon

Duygu Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Amasra Büyük Liman Plajına 10 mt mesafede olan pansiyonumuzda banyo mutfak mevcuttur. Pansiyonumuz önünde ücretli otopark imkanı bulunmaktadır. 4 yetişkin

avg/night0,00TL SEÇ
Eda Pansiyon

Eda Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Eda Apart Pansiyon Plaja 20 Metre Uzaklık, 24 Saat Sıcak Su İmkanı, Her Kata Özel Mutfak Kullanımı İmkanı, Uydu Tv,

avg/night0,00TL SEÇ
Ela Pansiyon

Ela Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Ela Apart Pansiyon Bedestende bulunmaktadır. Birinci kat 3 + 1 yedi kisilik, ikinci kat 2+1 dört kişiliktir.

avg/night0,00TL SEÇ
Emin Apart Pansiyon

Emin Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Emin Apart Pansiyon 5 oda kapasiteli, Odalarda Televizyon, Minibar, Pansiyonumuz bahçesinde açık büfe kahvaltı.

avg/night0,00TL SEÇ
fatma iyice apart pansiyon
0 yorumlar

Amasra’nın en büyük adası Boztepe’de bulunan Fatma İyice Apart Pansiyon dubleks ve içten merdivenlidir. Lüks apart pansiyonumuzda Mutfak, 2 adet

avg/night0,00TL SEÇ
Günter Seher Otel

Günter Seher Otel Amasra Bartın

amenity-image
0 yorumlar

Günter Seher Otel 18 oda, 50 kişi kapasiteli, 24 Saat Sıcak Su, Havuz, Deniz Manzarası, Kablosuz İnternet

avg/night0,00TL SEÇ

Han Cafe Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Evinizdeki Rahatlık…. Amasra’nın tam orta yeri, Bütün yolların ve bütün dostların birleştiği, Sevginin bütünleştiği, Cinsiyetsiz ve kimliksiz orta nokta burası,

avg/night0,00TL SEÇ
Hasan Bey Konağı

Hasan Bey Konağı Amasra Bartın

amenity-image
0 yorumlar

Hasan Bey Konağı Tarihi Amasra evinin restore edilmesiyle yapılan konağımız 5 oda, 14 kişi kapasitelidir. Oda-Kahvaltı şeklinde motel sistemine göre

avg/night0,00TL SEÇ
Huzur Pansiyon

Huzur Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Huzur Pansiyon 4 oda, 15 yatak kapasiteli pansiyonumuz öğretmenevi yanında olup denize sıfırdır. Odalarımızın ikisi mutfaklı olup, diğerleri standart odadır.

avg/night0,00TL SEÇ
Işıkaltın Otel

Işıkaltın Otel Amasra Bartın

amenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Işıkaltın otel 2002 yılında faaliyet dönemine başlamıştır.Prensip çerçevesi içinde müşterilerinin memnuniyetini meslek haline getirmiş olan Işıkaltın Otel huzurlu ve güzel

avg/night0,00TL SEÇ
Işıkaltın Restaurant

Işıkaltın Restaurant Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Işıkaltın Restaurant 150 kişilik kapasiteli, yeşil ve mavinin birleştiği eşsiz manzarası ile gözlerinize ve damak tadınıza hitap edecek günlük taze

avg/night0,00TL SEÇ
0 yorumlar

Haydar ‘ın Yeri 1985 yılından beri bulunduğumuz sektörde Amasra’nın pide ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak duruma geldik. Special olarak hazırladığımız Amasra Pide’si

avg/night0,00TL SEÇ
karadeniz pansiyon

Karadeniz Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Karadeniz Pansiyon Uydu Yayını TV, 24 Saat Sıcak Su,Asansörlü, Kablosuz İnternet, Her Odada Banyo / WC, Şehir Merkezi ve Sahile

avg/night0,00TL SEÇ
Karya Pansiyon

Karya Butik Otel Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Amasra Çekiciler Çarşısında bulunan pansiyonumuzda ücretsiz minibar, ücrete dahil sabah kahvaltısı, ücretli otopark, otantik manzara, 24 sıcak su, merkezi ısıtma,

avg/night0,00TL SEÇ
Kerem Apart Pansiyon

Kerem Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Kerem Apart Pansiyon, Amasra şehir merkezinde olup muhteşem Küçük Liman manzaralıdır. Pansiyonumuzda mutfak, banyo, 2 yatak odası, 1 salon, 40

avg/night0,00TL SEÇ
Kirazlar Garden Hotel

Kirazlar Garden Hotel
Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

3000 yıllık tarihi ve doğal güzellikleriyle Amasra´da, tamamen ağaç işleri ile yapılmış özel ve seçkin odalarıyla, güler yüzlü ve profesyonel

avg/night0,00TL SEÇ
Kirazlar Suite Hotel

Kirazlar Suite Hotel
Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

8150  m2 arazi üzerine kurulu, arazinin tamamı deniz ve Amasra şehir manzaralı, Amasra merkeze 3 km mesafede, araç ile ulaşım

avg/night0,00TL SEÇ
kristal butik otel

Kristal Butik Otel Amasra Bartın

amenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Otelimizde 3 adet 2 kişilik oda, 6 adet 3 kişilik oda, 1 adet 4 kişilik oda, 3 adet 5 kişilik

avg/night0,00TL SEÇ
Kum Butik Otel

Kum Butik Otel Amasra Bartın

amenity-image
1 yorumlar

Kum Butik Otel 2015 yılında restore edilen konak, özenle düzenlenmiş odaları ile misafirlerimizin hizmetinde. Tüm odalarda uydu TV, klima, oturma

avg/night0,00TL SEÇ
kupa pub

Kupa Pub Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Kupa Pub Karadeniz’in incisi Amasra’nın Küçük Liman mevkiinde hizmet vermektedir. Dört mevsim hizmet veren Kupa Pub kış aylarında sıcacık salonuyla,

avg/night0,00TL SEÇ
kuşkayası pansiyon

Kuşkayası Pansiyon Amasra Bartın

amenity-image
0 yorumlar

Kuşkayası Pansiyon Amasra merkezde olup, müzenin hemen arkasında bulunmaktadır. Oda önlerinde oturulabilecek kamelyalar bulunup, kendine ait bahçesi bulunmaktadır. Pansiyonumuzda evcil

avg/night0,00TL SEÇ
Kuşna Butik Otel

Kuşna Butik Otel Amasra Bartın

amenity-image
0 yorumlar

Kuşna Butik Otel’de Ön odalarda 1 tek kişilik 1 çift kişilik yatak bulunmaktadır. Arka odalarda ise 3 tek kişilik yatak

avg/night0,00TL SEÇ
özgün otel

Özgün Otel Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Bir yarımada üzerine kurulmuş iki adalı, iki limanlı Amasra kentinde batıya bakan doğal koyun adı “Küçük Liman”‘dır. Özgün Otel işte

avg/night0,00TL SEÇ
Şafak Lokantası

Şafak Lokantası Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Amasra`nın merkezinde bulunan Şafak Lokantası’nda Ev yemekleri, Sebze yemekleri, Döner, İskender çeşitleri, Balık çeşitleri bulunmakta olup siz değerli misafirlerimizin damak

avg/night0,00TL SEÇ
Sahil Butik Otel

Sahil Butik Otel Amasra Bartın

amenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Sahil Butik Otel Amasra Büyük Liman plajının hemen kıyısındadır. Denize ve plaja 10 mt mesafededir. Odalarımız misafirlerimizin konforu için özenle

avg/night0,00TL SEÇ
Sandal Balık Restaurant

Sandal Balık Restaurant Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

2016 yılında hizmete giren Sandal Balık Restaurant günlük taze balık çeşitleri, Amasra Salatası, tadına doyamayacağınız deniz ürünleri ve mezeler sizlere Antik

avg/night0,00TL SEÇ
Serdar Apart Pansiyon

Serdar Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-image
0 yorumlar

3 katlı Serdar Apart Pansiyon 10 yatak kapasitelidir. Odalarımızda Klima, Tv, Buz Dolabı, Banyo bulunmaktadır. Deniz manzaralı Terasımız bulunmaktadır

avg/night0,00TL SEÇ
Seymen Otel

Seymen Otel Amasra Bartın

0 yorumlar

Seymen Otel Amasra’da gelişen turizm sektöründe, yeni bir hizmet anlayışıyla 20 Oda 44 Yatak Kaloriferli Gömme Banyo (24 saat sıcak su

avg/night0,00TL SEÇ
Sude Apart Pansiyon

Sude Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Sude Apart Pansiyon’Da Kalorifer, 24 Saat Sıcak Su, Digital Uydu Yayını, Mutfak, Balkon, Banyo, Özel Otopark. Muhteşem Tavşan Adası Manzarası.

avg/night0,00TL SEÇ
teras apart pansiyon amasra

Teras Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Teras Apart Pansiyon Amasra büyük limanda, plajın hemen karşısındadır. Deniz manzaralı teras mevcuttur.

avg/night0,00TL SEÇ
tuana restaurant

Tuana Restaurant Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Tuana Restaurant günlük taze balık çeşitleri, Amasra Salatası, tadına doyamayacağınız deniz ürünleri ve mezeler sizlere Büyük Liman mevkiinde servis edilmektedir

avg/night0,00TL SEÇ
Tura Pansiyon

Tura Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Tura Apart Pansiyon Amasra Küçük Liman’da, müzenin hemen yanında bulunmaktadır. Denize sıfır pansiyonumuz balkonundan Küçük Liman manzarası seyredilebilmektedir. Amasra terminaline

avg/night0,00TL SEÇ
Türkili Apart Pansiyon

Türkili Apart Pansiyon Amasra Bartın

amenity-imageamenity-imageamenity-imageamenity-image
0 yorumlar

Türkili Apart Pansiyon’Da deniz gören 3, bahçe gören 3 olmak üzere toplam 6 daire mevcuttur. Dairelerde 2 oda, açık mutfak,

avg/night0,00TL SEÇ
Yatçılar Kooperatifi

Yatçılar Kooperatifi Amasra Bartın

0 yorumlar

Yatçılar Kooperatifi teknelerinin ÇAKRAZ TURUNDA; Değirmenağzı, Harsa Koyu, Felengit, Adataş ve Kayaaltı koyları, Bozköy Plajı, Karaman Koyu ve Çakraz Plajını

avg/night0,00TL SEÇ